Zanęta wędkarska jest sprytnym sposobem na zwabienie ryb na łowisko, a przy tym niepodawania zbyt dużych ilości treści pokarmowych. Używając nowoczesnych zanęt, nie ma obawy o przekarmienie żerujących osobników. Pod względem dostarczanych kalorii pellet nie wysuwa się na prowadzenie.

Optimum wygody i efektywności w polowaniu na ryby można osiągnąć stosując pellet wędkarski. Jak wszystkie zanęty zawiera zbilansowany zestaw elementów odżywczych jednak występujących w minimalnej ilości. Podstawowym składnikiem jest przyciągający ryby na łowisko atraktant. Aromatyczny środek, któremu nie oprą się największe okazy.
Kołowrotek wędkarski
1. Odmiany zanęty w formie pelletu
Wędkarskie pellety oferowane są w dwóch odmianach.

Jako:
— miękki
— twardy.
Miękki pellet można aplikować bezpośrednio na haczyk. Twardy zaopatrzony jest w otwór. Dzięki temu można go nanizać na włos lub lateksową gumkę i umieścić razem z przynętą na dnie zbiornika.

2. Kwestia wyboru
Podstawową kwestią do rozpatrzenia jest wielkość. Wielkość zanęty, a przede wszystkim wielkość ryb, które mają zareagować na wabik. Dla potrzebujących podpowiedzi radzimy zasięgnięcie języka u producentów pasz dla hodowców ryb. Posiadają wiedzę niezbędną dla skalibrowania przynęty.