Do wykonywania zabiegów manicure i pedicure niezbędne są różne sprzęty oraz akcesoria – m.in. lampa UV / LED oraz wielofunkcyjna frezarka. Kupisz je w dobrej hurtowni kosmetycznej, gdzie możesz też liczyć na wsparcie podczas wyboru konkretnych modeli. Kilka wskazówek, czym kierować się przy ich wyborze, znajdziesz poniżej.

Lampa UV do hybrydy

Lampa do paznokci jest urządzeniem do wykonywania manicure i pedicure hybrydowego lub żelowego. Jest ona niezbędna w pracy każdej stylistki. Od jej wyboru zależy m.in. wygląd stylizacji, a przede wszystkim trwałość lakieru, a nawet czas, jaki trzeba poświęcić na wykonanie zabiegu. Lampa UV i LED sprawia, że lakier szybko twardnieje i bardzo ładnie prezentuje się na paznokciach przez długi czas – mają one wspaniały połysk i intensywny kolor.

Kluczowym parametrem jest moc, ale znaczenie ma też kształt i funkcje dodatkowe. Dobra hurtownia kosmetyczna ma w ofercie wiele produktów dla profesjonalnych manicurzystek, jak i do zastosowań prywatnych. Frezarka do paznokci powinna być też intuicyjna i łatwa w obsłudze.

Wybierając lampę, trzeba kierować się głównie jej przeznaczeniem i zastosowaniem. Inny model będzie niezbędny w salonie kosmetycznym, inny do zastosowań domowych. Jeśli będzie ona używana głównie w domu, wystarczy nawet lampa UV do hybrydy o mocy 24 W. W salonie kosmetycznym, gdzie będzie użytkowana cały czas i na różnych produktach, lepiej zainwestować w lampę o mocy około 36 W – to standard, mocniejsza byłaby lepsza.

Frezarka do paznokci

Podobnymi zasadami kieruj się przy wyborze wielozadaniowej frezarki do paznokci. Do wyboru jest wiele urządzeń o różnej mocy i możliwościach. Bardziej wydajna i zaawansowana jest niezbędna w salonie, dla początkujących polecamy model mniej rozbudowany, gdyż frezarka wymaga umiejętności. Nie jest trudno przepiłować płytkę…

Frezarka do domowego użytku musi zapewniać co najmniej 20 tysięcy obrotów na minutę. Znaczenie ma też, czy posiada regulację parametru. Dobra frezarka powinna charakteryzować się dużą ilością obrotów na minutę. Dzięki temu Twoja praca będzie bardziej efektywna. Do salonów kosmetycznych najlepsze będą mocniejsze modele, oferujące dużą liczbę watów, co najmniej około 45 W.

Ułatwia pracę, bo pozwala skrócić paznokcie, opracować płytkę w bardzo precyzyjny, usunąć poprzednią stylizację, a różne dodatkowe frezy są pomocne w przypadku zabiegów pedicure. Hurtownia kosmetyczna posiada w ofercie wiele urządzeń, dlatego określ zastosowanie frezarki, a następnie porównaj kilka modeli. Mocna frezarka powinna poradzić sobie m.in. także ze zrogowaciałym naskórkiem.