Wędkarstwo to pasja, którą pewnie nie jeden z nas zaszczepił od swojego ojca, kiedy to za małego dziecka mieliśmy swój pierwszy kontakt z rybą i wędką. Gotowało się pęczak, kukurydzę, kupowało robaki i czym prędzej jechało się nad wodę. Niezapomniane chwile i fajna pamiątka na całe życie. Jest to bardzo szeroka dziedzina, gdyż metod wędkarstwa w ostatnich latach narodziło się mnóstwo. Spinning, feeder, wędkarstwo muchowe, spławikowe, łowienie na tyczkę itd. Dziś zajmiemy się karpiowaniem. Ktoś powie karpiowanie? – toż to drogie i dla leniwych. Zacznijmy od tego czym jest jest te łowienie karpii.

Karpiowanie zatem to coś więcej niż wędkowanie. Zawiedziony? To obcowanie sam na sam z naturą. I czy Ci się to podoba czy nie, jest to pasja i zarazem nieuleczalna choroba. Bo o karpiach myślisz nawet wtedy, kiedy nie jesteś nad wodą, a w Twojej głowie cały czas buzują myśli. Gdzie tym razem pojechać, jaką przynętę założyć, jaki przypon będzie tym razem najlepszy i te codzienne nęcenie wybranej przez siebie miejscówki by pobić swój życiowy rekord. Chore! Godziny przemyśleń i analiz. Paradoksalnie więc tworzymy z karpiem, powiedzmy to wprost – udane małżeństwo. Okazujemy rybie swoją miłość do niej – karmimy, dezynfekujemy rany, polewamy wodą i co najważniejsze zwracamy jej wolność. Robimy więc wszystko, aby nasza zdobycz wróciła w jak najlepszej kondycji i jak najszybciej z powrotem do wody. Wspólna fotografia to wręcz obowiązek każdego karpiarza ! A ona odwdzięcza nam się za każdym razem coraz to większą wagą, rozmiarem i niezapomnianym holem. Godziny, czasem i dnie zapatrzeni w nasze sygnalizatory, zaczajeni niczym łowcy w namiotach czekamy na tą jedną rybę, która dam nam frajdę i ogromną adrenalinę i to jest w tym wszystkim najpiękniejsze.

Bo my karpiarze nie patrzymy na ceny sprzętu który kupujemy. Idziemy z duchem czasu, technologii. Inwestujemy w swoją pasję, w swoje hobby, które mamy od dzieciństwa. Jedziemy nad wodę odpocząć, rozbić obozowisko, spędzić czas z rodziną, zjeść wspólnie grilla, wypić piwo, a ryby to tylko dodatek do tej całej zabawy. I tak to traktujemy, bo do karpiowania trzeba dorosnąć!