Masz zamiar sprawić sobie rybki w domu? W takim razie na pewno masz sporo pytań w tym temacie. Jakie akwarium dla rybek wybrać? Przede wszystkim wybierz rozmiar. Jednak kształt akwarium również trzeba przemyśleć. Oczywiście najlpiej akwarium powinno być z pokrywką, ponieważ niektóre rybki lubią wyskoczyć.

Akwarium klasyczne czy kuliste?

Mówi się, że kula nie jest dobrym rozwiązaniem jako akwarium dla rybek. O jej wadach przeczytamy w artykule na www.racjonalny.pl. Dlatego najlepiej wybrać klasyczne prostokątne akwarium. Wielkość akwarium powinna być średnia do około 50 litrów. W małych akwariach woda się szybciej niszczy i w takim akwarium ciężko z montażem filtra.

Nim kupimy akwarium dla rybek, to oczywiście miejsce na akwarium powinno być wcześniej zaplanowane, szybciej niż myśl o akwarium i rybkach. Rybki nie mogą stać gdzie popadnie. Akwarium potrzebuje miejsca, gdzie będzie dobre oświetlenie, ale nie powinno stać przy oknie. Najlepiej postawić akwarium na szafce, gdzie od razu jest dobry dostęp do gniazdka elektrycznego. Nie należy stawiać akwarium zbyt nisko ani zbyt wysoko.

Wyposażenie akwarium

Jak wyposażyć akwarium? W akwarium powinno się znajdować:

  • napowietrzacz,
  • oświetlenie,
  • ogrzewanie,
  • filtry.

Oczywiście w domu dekoracje są też ważne, ponieważ pełnią funkcję estetyczną. Dlatego warto je mieć. Jednak niektóre dekoracje, np. takie kamienie czy rośliny stanowią również schronienie dla rybek. Na pewo warto więc takie gadżety do akwarium dla rybek zorganizować. Niewątpliwie dzięki temu będziemy mogli temu cieszyć się estetycznym wyglądem w pokoju, a co więcej, będziemy mieli również zapewnione zabawę i schronienie rybkom. Jest to więc idealne rozwiązanie.