Witamy na stronie WWG-Wędkujący Internauci.!

  Aktualności
ProPilkki.


  Info ZO PZW
Terminy zawodów na 2011r.
.  Jak zdobyć kartę wędkarską.
. Adresy Kół i Klubów PZW.


  Ewidencja wód
Dodatkowe wody do wędkowania ZO PZW Gorzów Wlkp.

  Powiaty
.Myśliborski.
.Strzelecko- Drezdenecki.
.Słubicki.
.Sulęciński.

  Spławik
Klasyfikacja 2011
 Grand Prix w spławiku Okręgu Gorzowskiego za rok 2011.
 2011 Mistrzostwa Okręgu w spławiku I II i III tura Słońsk i Kanał Warnicki.

Klasyfikacja 2010
 Klasyfikacja GPO + trzy letnia - Gorzów Wlkp.
 Klasyfikacja MO po 4 turach Gorzów Wlkp.

Klasyfikacja 2009
 M.P. Kobiet 2009
 Klasyfikacja GP 2009 i trzyletnia.

Klasyfikacja 2008

.Klasyfikacja GP 2008
Klasyfikacja 2007
.Końcowa Klasyfikacja GP 2007
Klasyfikacja 2006
.Seniorzy
.Juniorzy i Kadeci
.Kobiety
Klasyfikacja 2005
.Mistrzostwa Okręgu - drużynowe.
.Mistrzostwa Okręgu - kat. juniorzy, kadeci i kobiety.
.Mistrzostwa Okręgu - kat. seniorzy.
.Grand Prix Okręgu.

.Gruntowanie - jezioro.
.Przepływanka z przytrzymaniem.


  Spinning
Klasyfikacja 2011
 Klasyfikacja GPO 2011r

 MO PZW Gorzów 2010r
 GP PZW Gorzów 2010r
 V KLUBOWE MISTRZOSTWA POLSKI w WĘDKARSTWIE SPINNINGOWYM KOSZALIN – MIELNO 2009 - wyniki.
 Zawody Spinningowe Puchar Słubic 2009r - wyniki.
 GP Okręgu 2009r spinning.
.Klasyfikacja 2008r.
.Klasyfikacja 2007r.
.
Klasyfikacja 2006r.
.
Liga 2005 r.
.
Klasyfikacja 2005r.
.
Klasyfikacja 2002-2004r.
.
Klasyfikacja 2004r.
.
Klasyfikacja 2003r.

.Poradnik Młodego Spinningisty.


  Główne Menu
· Strona główna
· Ankiety
· Archiwum
· Forum
· Napisz do nas
· Twoje konto
· Zarekomenduj serwis
· Zawartość

  Kto jest Online
Aktualnie jest 185 gość(ci) i 0 użytkownik(ów) online.

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

  Licznik
Otrzymaliśmy
25425838
odsłon strony od May 2005

  Partnerzy WWG-WI

Krakuski woblery. Gdzie wędkować?

Opisy wód.hebad napisał "Gdzie wędkować? Pytanie jakie zadaje sobie każdy wędkarz, przed rozpoczynającym się sezonem. Odpowiedź wydaje się prosta.

Oczywiście, tam gdzie są ryby, nie obarczone tablicą Mendelejwa. Możliwość holowania ryby życia już w wyobraźni podnosi poziom adrenaliny. Tak więc codzienne wypady, ale także planowany urlop. Rodzina także, chciała by odpocząć z dala od zgiełku życia codziennego i odpocząć w nieskażonym środowisku, gdzie można wyspać się, posilić, nie wyłączając własnoręcznie upichconego pieczystego, z możliwością długich spacerów linią brzegową czystych wód, otoczonych lasem porastającym przylegające wzgórza. Mieć szanse udanych połowów w takich warunkach, plus wieczorne atrakcje w miejscowych przybytkach rozrywki, spowodują planowanie powrotu w to miejsce, na przyszły sezon. To już się dzieje.

Barlinek usytuowany jest w widłach głównych tras komunikacyjnych w odległości 30 km na północ od Gorzowa, a 17 km od trasy Szczecin – Poznań, zjazd w Lipianach. Od str. południowej Gorzów – Wałcz, zjazd w Strzelcach Kraj. 25 km.
Do miasta przylega największe jezioro o urozmaiconej linii brzegowej, głębokości, czterema wyspami o łącznej pow. 269 ha. Do mniejszych jezior, które także należy zaliczyć do obszaru w granicach komunalnych miasta, znajdują się; Uklejowe, Stycko, Chmielowe.
W promieniu 2 - 10 km odległości od m. Barlinka znajduje się jeszcze 15 jezior z których, największe w okolicy, o nazwie Pełcz (7km) pow. 266 ha największa głębokość pow. 30m. W granicach miasta, kierunek północno – wschodni malowniczo położona dolina źródeł i biegu rzeki Płoni, o której wiadomo, że są pstrągi, lecz nikt ich jak dotąd, nie potrafi skutecznie wytropić. Zauroczy każdego, obraz doliny rzeki, z urwiska w ok. wsi Niepołcko. Znaleźć więc tu można „Sudety”, Puszczę, „Kaniony”, ale przede wszystkim mnóstwo ciekawie położonych jezior i oczek wodnych.

Jezioro Barlineckie
Czyste wody, w strefie przydennej pokryte częściowo dywanami roślinności zanurzonej o bogatej różnorodności gatunków. W strefie linii brzegowej roślinnością wynurzoną, typu grążel, trzcina pospolita. Linia dna urozmaicona. Od rozległych, wypłyconych łach, do dużych spadków głębokości tuż przy brzegu. Podobny układ dna znajduje się w okolicach wysp, znajdujących się od niedawna pod ochroną. Jezioro dzierżawione jest do A.W.R.S.P. przez Z.O. P.Z.W w Gorzowie Wlkp. pod pieczą Koła Nr 1 w Barlinku w strefie Gorzowsko – Barlineckiego parku krajobrazowego. Obowiązuje zakaz pływania na silnikach spalinowych.
Na linii brzegowej jeziora funkcjonują: „Rybakówka Koła Nr 1, miejsce spotkań i imprez wędkarskich (w Delcie dopływów rz. Płoni), przystań żeglarska, plaża miejska z polem biwakowym, ośrodek P.A.M. z domkami campingowymi. Są także dzikie plaże. W miejscach wyznaczonych cumują łodzie wędkarskie. A co z rybami?
Z ryb spokojnego żeru dominuje w kolejności: płoć, leszcz, wzdręga, ukleja, lin, karp, amur. Drapieżniki w tej samej kolejności: okoń, szczupak, węgorz, sum, sandacz.
Na wędki trafiały ponad kilogramowe płocie, leszcze powyżej 4 kg, choć był złowiony także o wadze 5,5 kg. Karpie od 4 do 16 kg. oraz grube liny. Zimą 2006 został złowiony okoń o wadze 1,92 kg. Były wcześniej także dwucyfrowe szczupaki, sumy i węgorze (złowiono węgorza o wadze ok. 3 kg, a kilka powyżej 2 kg.) Osobiście miewałem sytuacje, gdzie dociekliwy mógłby spytać – kto tu, kogo holuje? Z ostatniej chwili. Do 12 maja 2006r złowiono kilka szczupaków powyżej 7kg w tym jedną dwucyfrówkę.
Z lotu ptaka.
Widoczne jez. Barlineckie. Mniejsze, to jez. Chmielowe. W górę od jez. Barlineckiego kryją się w otoczeniu leśnym, jez. Uklejowe i Stycko.

Batymetria jeziora BarlineckiegoUproszczona topografia jezioraJak widać na załączonych obrazkach. Jez. podzielone jest na kwadraty, w których dokładnie można zlokalizować wszelkie zdarzenia. Wypadki, kłusownictwo, strefy ochronne (tarliska), usytuowanie ośrodków związanych z wodą, miejsca cumowania łodzi, ścieżki spacerowo – rowerowe, oraz otoczenie przyrodnicze. Można także, precyzyjnie umówić się na ryby i nie tylko. Możliwym jest wypożyczenie łodzi wędkarskich, także z przewodnikiem i odpowiednimi akcesoriami. W porze nocnej, wolno łowić z łodzi od 1 – go czerwca do 30 – go września, w porze dziennej od 1-go maja do 30- go października. Obowiązkowe są rejestry połowów ryby zabieranej. Dostępne u skarbnika koła w klubie przy ul. 31 stycznia 18 we wtorki i czwartki każdego tygodnia.

Jez. Chmielowe
Zbiornik komunalny o pow. 8 ha dzierżawiony przez Koło PZW Nr1 w Barlinku. Maksymalna głębokość do 8-miu metrów z wypłyceniami na końcach kształtu jaja. Jezioro nie ma roślinności zanurzonej. Linia brzegowa regularna z znacznymi spadami, porośnięta od strony północnej głównie trzciną pospolitą i tatarakiem. Na jez. wygospodarowano siłami Koła Nr1 ponad 90 stanowisk wędkarskich. Środkami tegoż Koła zarybiono zbiornik, karpiem, linem, karasiem, leszczem, płocią, sumem, sandaczem i śladowo amurem. Chmielowe jest łowiskiem komercyjnym, konkurencyjnym, mającym swój regulamin, procedury postępowania na łowisku z limitami dla gatunków zabieranych. Prowadzone jest w systemie gospodarczym „non profit”, dopuszczone do wędkowania od 1-go czerwca do 30 października w dni weekendowe (piątek, sobotę i niedziele z podziałem na dwie tury, przed i po południowym). Non profit oznacza, że wszelkie dochody kierowane są na pokrycie ubytków w zasobach zbiornika, a nadwyżki kierowane na zarybienia takich jak jez. Barlineckie, czy Uklejowe. Stworzono podwójny system kontroli wpływów. Wszelkie prace, w tym dyżury, wykonywane są społecznie. Dyżurny ma obowiązek sprawdzenia niezbędnych zezwoleń, zarejestrować ilość zabieranych ryb, odnotować wielkość opłaty i n-ru pozwolenia, reagować na wszelkie odstępstwa od regulaminu i procedury postępowania na łowisku. Na bazie prowadzonych rejestrów, z odpowiednią nadwyżką dokonywane są uzupełnienia zasobów. Ulgi w opłatach dotyczą członków Koła Nr1 posiadających ustaloną liczbę godz. przepracowanych społecznie. Łowisko udostępniono od 1-go lipca 2005r. Stwierdzono doskonałe przyrosty we wszystkich gatunkach. W jednym tylko dniu, widziałem dwie wędki zabrane do wody miejscowym tuzom wędkarstwa. Zerwanych żyłek trudno byłoby się doliczyć. Są tu także okazy karpi przekraczające masę 15 kg. Jezioro jest także, za odpłatnością od zawodnika, udostępnione do rozgrywania zawodów dla innych kół, na żywej rybie. Można zamówić także obsługę zawodów w kole Nr1, jak sędziowanie, czy upichcenie posiłków. A kucharzy mamy doskonałych, sprawdzonych w bojach, na niejednej imprezie. Powiem więcej – najlepszych, wiedzą o tym Ci, którzy na imprezach wędkarskich w Barlinku bywali.
Zezwolenia można nabywać w sklepie wędkarskim „Karło”, ale też na łowisku, tyle że z dodatkową opłatą manipulacyjną 2 PLN. Łowisko cieszy się dużym zainteresowaniem i może przynieść efekt w postaci nie mniejszego, na jez. Barlineckim. Z uzyskanych nadwyżek już wpuszczono tam 5000 szt. szczupaka zarybieniowego. Można? Jak się chce chcieć, miast narzekać – można. Nie wykluczamy współpracy ze sponsorami. To oni w znacznej części fundowali nagrody na zawody, a koło środki z odpisów, na ryby. Jakie to były nagrody? A np. łódź za 1400 PLN, wędki, młynki uznanych firm, akcesoria i inne.
Obrazek z ChmielowegoOstatnia, ciężka zima nie przyniosła strat w rybostanie. A to dzięki stałemu odśnieżaniu płyty lodowej, oraz stałym badaniom wody na zawartość tlenu pobieranej z różnych warstw. Na lodzie rozsypano także sporą ilość wapna dla odkwaszenia strefy dennej, ale także z dbałości o utrzymanie dobrego zdrowia ryb.
Gdyby miały pojawić się jakieś pytania, wyjaśnienia, pomoc. Mój nick i kontakt.
Hebad@o2.pl
tel. (095) 74-64-972

ZAPRASZAMY
Notatka: Proponuje do przeczytania bardzo dobrze napisany artykuł kolegi hebada na temat opisu wód.Autor poprzednich artykułów odniósł sukces w oglądalności artykułu p.t. "Ciekawostka" , artykuł uzyskał 3661 odsłon na stronie WWG, jest to absolutny rekord." 
  Login
Pseudonim

Hasło

Kod zabezpieczający: Kod zabezpieczający
Wpisz kod zabezpieczający

Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał kilka przywilejów.

  Pokrewne linki
· Więcej o Opisy wód.
· Napisane przez admin


Najczęściej czytany artykuł o Opisy wód.:
Gdzie wędkować?


  Oceny artykułu
Wynik głosowania: 4.69
Głosów: 13


Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


  Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku


"Gdzie wędkować?" | Logowanie/Założenie konta | 6 komentarze
Komentarze są własnością ich twórców. Nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść.

Komentowanie niedozwolone dla anonimowego użytkownika, proszę się zarejestrować

Re: Gdzie wędkować? (Wynik: 1)
przez Andrzej dnia 20-05-2006 o godz. 20:51:27
(Informacje o użytkowniku )
Bardzo miło się czytało, żeby wszystkie opisy wód były takie jak kolegi hebada to oglądalność tego tematu byłaby bardzo duża.Podoba mi się gospodarka Waszego jeziora i powiem że jak się chce coś zrobić pożytecznego to można to zrobić bez wcześniejszego narzekania i utyskiwania.Opisując Wasze wody dajecie przykład działaczom Kół PZW z całej Polski, nie wiem czy gdzieś w kraju nie ma tak dobrej gospodarki bo niechciałbym tutaj jakiegoś Koła PZW skrzywidzić wypowiadając się w ten sposób.Dobra organizacja w Kole to sukces i trzeba wyjść spoza biurka Koła PZW aby coś zrobić a nie tylko skupiać się na organizacji zawodów chociaż to też jest praca.
Kończąc mój ubogi komentarz życzę Wam sukcesu, brawa dla Koła PZW Nr 1 w Barlinku oby inne koła PZW choć w połowie mogły się poszczycić tak przemyślaną i dobrą gospodarką.
Hebad dzięki za ekstra opis wód, za fotki oraz za plan batymetryczny jeziora.Każdy wędkarz na stronie może również w taki lub podobny sposób zareklamować swoje pobliskie wody opisując je oraz przesyłając fotki.
Pozdrawiam.
Re: Gdzie wędkować? (Wynik: 1)
przez grot dnia 12-06-2006 o godz. 14:07:21
(Informacje o użytkowniku )
Świetny opis jezior, miałem tą przyjemność już tam łowić i muszę przyznać, że jest tam pięknie i te wyspy dają super klimat. Działacze z Barlinka wykazują się nie tylko dobrym zagospodarowaniem wód, ale także organizacją zawodów- wiem bo byłem. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów dla Hebada i oczywiście dla gospodarzy
Re: Gdzie wędkować? (Wynik: 1)
przez lolek123 dnia 13-02-2008 o godz. 17:54:38
(Informacje o użytkowniku )
Mój komentarz będzie nieco inny od poprzednich i wiem że może zostać negatywnie przez Was odebrany.Mianowicie-wędkuję na tych jeziorach już ładnych kilka lat i często na nie powracam,choć robi się to coraz trudniejsze,a to z tego powodu,że narastają coraz to większe utrudnienia dla wędkarzy.Chodzi mi głównie o bezsensowny zakaz wędkowania z łodzi od 1 listopada do 1 maja,do którego przyczyniło sie wyzej wspominane koło nr.1.Czemu taki zakaz ma służyć, ja i wielu barlineckich wędkarzy(także członków tego koła)niewiemy.wiemy natomiast to ,że ten zakaz daje więcej możliwosci kłusownikom,którzy prężnie rozwijają się natym akwenie i bezczelnie plądrują to jezioro,a ludzie odpowiedzialni za zwalczanie tego procederu niepotrafia sobie z tym problemem poradzić.Mało tego dochodzi kolejny zakaz połowu ryb przez wędkarzy z łodzi na jeziorze Uklejowym-panowie myślę,że to jest już przesada,jak tak dalej pójdzie to niedługo w Barlinku niebędzie mozna łowić ryb w myśl regulaminu PZW,który obowiazuje w każdym okręgu.Tworzenie takich zakazów z pewnoscią nie przysłuzy się pozyskiwaniu nowych członków,a może nawet zniechęcić turystów do odwiedzin tego pięknego miasteczka jakim jest Barlinek.Wiem ,że zakaz połowu z łodzi miał obowiązywać na jakiś czas ,ale mija kolejny bodajże 6-y rok od wprowadzenie tego zakazu ,a odwołania od niego niema.Panowie to z pewnoscią niejest dobra reklama dla PZW Barlinek i dla samego miasta. Pozdrawiam ps.Może w koncu ktoś przejży na oczy i zrobi z tym porządek.Odwołanie tego zakazu z pewnością uszczęśliwiłoby niejednego wędkarza z tego miasta i nietylko.Coach Outlet Store Online (Wynik: 1)
przez frontier dnia 04-04-2014 o godz. 09:34:21
(Informacje o użytkowniku )
A cap and goggles Coach Outlet Onlinebelonging to a 63-year-old woman presumed to have been "Coach Outlettaken" by a large sharkCoach Factory Outlet while swimming off the coast of Australia have been found,Coach Outlet Online along with human remains, police said Friday.Coach Factory Outlet The search for Christine Armstrong was ongoing Friday morning,Coach Outlet Store Online New South Wales Police said in a statement.Armstrong was swimmingCoach Outlet Store Online Thursday with a group of friends offCoach Factory Outlet a beach in Tathra in New South Wales when sheCoach Outlet complained and headed back to shore, Police Inspector Jason Edmunds said.Coach Outlet The rest of the group, including her husband, later saw a shark, estimated to be about 11 feet long,Coach Outlet swimming near them, causing them to bunch together for safety.Coach Handbags OutletThey swam back to the beach club, but found no trace that Armstrong made it back.Coach OutletEdmunds said that another witness on some nearby rocks spotted a large shark attacking somethingCoach Outlet in the water roughly 150 yards offshore, which he believed to be a swimmer.Coach OutletThe remains and swim cap and goggles were found late Thursday. The remains will undergo forensic testing, police said.Coach Outlet Results are not expected for "several weeks."Coach Outlet OnlineThe popular beach is now closed for a safety assessment,Louis Vuitton but an extensive search of the area failed to find Armstrong or signs of the shark."True Religion JeansThe community is in shock, and the husband is taking it hard, True Religion Outletas he has been with her since they were kids," said Edmunds, noting that sightings of large sharks are rare, and he couldn't True Religionremember any other attack in the area."Cancer,Chanel Handbags heart attacks -- those are all things we fear but expect,Michael Kors Outlet but who gets taken by a shark?"Michael Kors Outlet StoreIt is believed the woman was a lifeguard herself,Michael Kors Outlet Online according to a post on the Surf Life Saving Michael Kors OutletNew South Wales website. The other lifeguards she was swimming with are receiving counseling,Louis Vuitton Outlet the post said.Re: Gdzie wędkować? (Wynik: 1)
przez gmk05 dnia 21-05-2014 o godz. 16:40:47
(Informacje o użytkowniku )
Resources like the one you mentioned here will be very useful to me! I will post a link to this page on my blog rental mobil jakarta . I am sure my visitors will find that very useful
Web site powered by PHP-Nuke
Wszelkie informacje i treści zamieszczone na stronie są własnością ich autorów. Grupa WWG tworząca stronę nie ponosi odpowiedzialności za treści i informacje zamieszczone na stronie pochodzące od osób spoza grupy WWG-
Wędkujący Internauci. by © group WWG-Wękujący Internauci.

You can syndicate our news using the file backend.php or ultramode.txt
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.63 sekund