Witamy na stronie WWG-Wędkujący Internauci.!

Aktualności
ProPilkki.

Info ZO PZW
Terminy zawodów na 2011r.
.  Jak zdobyć kartę wędkarską.
. Adresy Kół i Klubów PZW.

Ewidencja wód
Dodatkowe wody do wędkowania ZO PZW Gorzów Wlkp.

Powiaty
.Myśliborski.
.Strzelecko- Drezdenecki.
.Słubicki.
.Sulęciński.

Spławik
Klasyfikacja 2011
 Grand Prix w spławiku Okręgu Gorzowskiego za rok 2011.
 2011 Mistrzostwa Okręgu w spławiku I II i III tura Słońsk i Kanał Warnicki.

Klasyfikacja 2010
 Klasyfikacja GPO + trzy letnia - Gorzów Wlkp.
 Klasyfikacja MO po 4 turach Gorzów Wlkp.

Klasyfikacja 2009
 M.P. Kobiet 2009
 Klasyfikacja GP 2009 i trzyletnia.

Klasyfikacja 2008

.Klasyfikacja GP 2008
Klasyfikacja 2007
.Końcowa Klasyfikacja GP 2007
Klasyfikacja 2006
.Seniorzy
.Juniorzy i Kadeci
.Kobiety
Klasyfikacja 2005
.Mistrzostwa Okręgu - drużynowe.
.Mistrzostwa Okręgu - kat. juniorzy, kadeci i kobiety.
.Mistrzostwa Okręgu - kat. seniorzy.
.Grand Prix Okręgu.

.Gruntowanie - jezioro.
.Przepływanka z przytrzymaniem.

Spinning
Klasyfikacja 2011
 Klasyfikacja GPO 2011r

MO PZW Gorzów 2010r
 GP PZW Gorzów 2010r
 V KLUBOWE MISTRZOSTWA POLSKI w WĘDKARSTWIE SPINNINGOWYM KOSZALIN – MIELNO 2009 - wyniki.
 Zawody Spinningowe Puchar Słubic 2009r - wyniki.
 GP Okręgu 2009r spinning.
.Klasyfikacja 2008r.
.Klasyfikacja 2007r.
.
Klasyfikacja 2006r.
.
Liga 2005 r.
.
Klasyfikacja 2005r.
.
Klasyfikacja 2002-2004r.
.
Klasyfikacja 2004r.
.
Klasyfikacja 2003r.

.Poradnik Młodego Spinningisty.

Główne Menu
· Strona główna
· Ankiety
· Archiwum
· Forum
· Napisz do nas
· Twoje konto
· Zarekomenduj serwis
· Zawartość

Kto jest Online
Aktualnie jest 38 gość(ci) i 0 użytkownik(ów) online.

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Licznik
Otrzymaliśmy
28013866
odsłon strony od May 2005

Partnerzy WWG-WI

Krakuski woblery.

Forum WWG-Wędkujący Internauci. :: Zobacz temat - Na układy nie ma rady
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Na układy nie ma rady

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWG-Wędkujący Internauci. Strona Główna -> Sprawy dotyczące PZW
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
YOGI
Początkujący
Początkujący

PostWysłany: Nie Mar 10, 2013 1:40 pm    Temat postu: Na układy nie ma rady Odpowiedz z cytatem

Smile Tak to niestety już jest, że każda władza po prostu musi czerpać dla siebie z racji sprawowanego urzędu... i nieważne czy to US, Kancelaria Prezydenta czy sołtys Pierdziołek... Dyskusje o tym co robi PZW jak najbardziej muszą być, bo to dotyczy nas wszystkich, mnie również mimo że zostałem PZWistą dopiero niedawno (koszt tej przyjemności ściął mnie z nóg - 260 zł !!!) ale jak czytam niektóre posty to zastanawiam się czy to jeszcze jest forum wędkarzy czy polityków... Koledzy i Koleżanki - piszmy więcej o naszej pasji, wymieniajmy się doświadczeniami, doradzajmy sobie nawzajem... będzie to z korzyścią dla Nas samych, kto chce sobie podnieść adrenalinę niech włączy Wiadomości w TVP 1 Very Happy Pozdrawiam i do miłego nad wodą!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zymbol
Początkujący
Początkujący

PostWysłany: Sro Mar 27, 2013 7:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarząd Główny PZW na celowniku. http://mazurskiwedkarz.pl/posel-szmit-wspiera-nasze-dzialania/ Czy to początek końca?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
YOGI
Początkujący
Początkujący

PostWysłany: Sro Mar 27, 2013 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to piękne że aż się wierzyć nie chce... Może nie uda się samego PZW obalić ale im więcej będzie takich nacisków tym szybciej to wszystko zbliży się do normalności. Też mi się marzy wykupienie licencji na poczcie czy w kiosku Ruchu za normalne pieniądze, z którym zarzucę wędkę gdzie mi się podoba a nie wody nizinne czy górskie, z brzegu czy z łodzi... taką czy inną metodą... to tak jakby wprowadzić opłaty za zbieranie grzybów czy jagód, przyroda sama najlepiej potrafi o siebie dbać, byle jej nie przeszkadzać, te mity o zarybieniach, o pilnowaniu tarlisk wszyscy znamy, wystarczy zabronić działać rybakom na wodach dostępnych dla wędkarzy, ile razy rybak ciągał sieci pod moim nosem na zanęconym łowisku i śmiał się na moje uwagi że takie ma prawo... kto ich kontroluje? robią co chcą, a nas wędkarzy straż czepia się o płotkę na granicy wymiaru czy nie wypełnioną kartę połowów... Żadna organizacja w Polsce nie ma tylu członków ilu jest wędkarzy, ale to nam najtrudniej wywalczyć coś dla siebie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
bodzio
St. Specjalista
St. Specjalista

PostWysłany: Pią Mar 29, 2013 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem z czego się tu cieszyc ?
Rozumiem tak jak Wy, że w PZW trzeba dużo zmienic, ale nie sądzę aby pan poseł kierował się dobrem wędkarzy, szczególnie, gdy pisze się o ucieczce od przepisów skarbowych, i już wszystko jasne o co chodzi, bo chodzi jak zawszę o kasę, dla skarbówki, dla dzierżawców, którzy przejmą wody po PZW, bo chyba nie wierzycie, że dostęp do wód będzie społecznie darmowy....
kto za to wszystko zapłaci ? prosta odpowiedź = wędkarze !!!
nawet osoby postronne zauważają, co napisano w tym tekście, że wedkarze mają kontakt z PZW tylko podczas kupowania pozwolenia, bo jako członkowie związku mają taniej niż niezrzeszeni....
dla mnie wszystko jasne, jak zabraknie PZW to wszyscy zapłacą równo, z tym, że zyskają obecnie niezrzeszeni a setki tysięcy obecnych członków zapłaci do kilku razy więcej.... powodzenia.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora
YOGI
Początkujący
Początkujący

PostWysłany: Pią Mar 29, 2013 4:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest tak, że co byśmy nie robili i pisali to nie my podejmiemy decyzję czy PZW to be or not to be... jeżeli ktoś uzna że PZW trzeba rozwiązać to wiadomo że zrobi to dla kasy i to niemałej, która teraz płynie do Związku, a może płynąć gdziekolwiek... Osobiście jestem pesymistą, ani moje wypociny ani pobożne modły innych kolegów nic nie pomogą, bajzel był jest i będzie, wędkarstwo stało się bardzo dochodową gałęzią gospodarki i na bank jakiś cwaniak wytnie z tego tortu niezły kawałek, a dla zamydlenia oczu powie że działa dla dobra i w imieniu wędkarzy. PZW jest monopolistą, albo odpali działkę innym albo będzie po nim, a koszty tego jak słusznie zauważyłeś Kolego poniesiemy my.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
trout
Bywalec
Bywalec

PostWysłany: Pią Mar 29, 2013 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już trochę żyję na tym świecie i podchodzę pragmatycznie do tego tematu.
Pamietam czasy kiedy w sklepach nic nie było ,wszystko trzeba było zdobywać a wladza zawsze twierdziła ,ze winnym tej sytacji sa spekulanci ,zachód ,prywaciarze ,itp.
Kiedy zniesiono kartki ,wprowadzono wolny rynek -na początku ceny oszalały skacząc okrutnie w góre.
Ale z czasem zdrowa konkurencja w handlu swoje zrobiła.Szybko ceny w miare się unormowały a półki zaczęły się uginac od towarów i to dobrej jakości=które cały czas w stosunku do zarobkow były tańsze.Za komuny jak ktoś zarabial srednia pensje krajową ,to mógł powiedziec:dnówka=połówka.A teraz nawet pobierający zasiłek dla bezrobotnych za dniowke kupi więcej gorzały.
Biorac na analogie sytuacje w PZW ,gdzie ponad 600 etatowych pracowników bierze miesięcznie ponad 5,5 tys.zł na łape za nic nie odpowiadając, pierdza tylko w stólki,jestem pewny ,ze jak powieje przysłowiowy wiatr historii zmiatając PZW -to będzie tylko z dobrodziejstwem dla wędkarzy i ryb.
Dlatego kibicuje panu posłowi oraz wszelkim innym inicjatywom uderzających w skostaniały rodem z głębokiej komuny związek -bo jestem pewny ,ze to jedyna i najlepsza droga aby w Polsce było normalnie jak wszędzie indziej.
Pewny jestem ,ze jak "kurz opadnie"za połów ryb więcej na pewno nie zapłace a łowic będę w wodach o wiele bardziej zadbanych i rybnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Andrzej
St. Specjalista
St. Specjalista

PostWysłany: Nie Mar 31, 2013 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Temat jest bardzo szeroki, szanuje wypowiedzi wszystkich użytkowników, więcej różnych zdań daje szerszy obraz problemu.Wszyscy wypowiadający się w temacie mają rację w większym lub mniejszym stopniu, szkoda tylko że osoby zarządzające mieniem PZW czasami są oderwani od ziemi czują się jakby na własnym a to już nie jest dobrze.
Nie mam czasu w Święta Wielkanocne na szerszą wypowiedź i tylko w skrócie mogę się wypowiedzieć.
Zapraszam do pisania swoich odczuć i propozycji na ten jak wcześniej pisałem szeroki temat.
bo
Bywalec
Bywalec

PostWysłany: Pon Kwi 01, 2013 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja w tym roku nie zamierzam wykupić karty dałem sobie takie postanowienie wolę zapłacić i połapać rybki na jeziorach Dankowskich czy na płatnej Odrze.Fakt wyjdzie mnie to więcej niż 260 zł ale wiem , że tam coś złapie nasza Warta jest tak pusta jak PZW .Już sobie nawet wmawiałem że to może ciśnienie zmiana pogody niski stan wody a może za wysoki NIE!!w naszej warcie NIE MA RYBY!!i nie będzie do puki będzie PZW .Ale jest szansa , aby to zmienić a zmienić to mogą ludzie chętni , ambitni a wiem ,że tacy ludzie tu są i myślę , że koledzy którzy opuścili to forum też mają wiele pomysłów jak można zmienić to wszystko w dobrym kierunku aby nasze jeziora i rzeki były bardziej obfite w ryby.I na pewno w PZW też są ludzie o dobrym sercu które na pewno chcą aby było dobrze lecz hamują je inne osoby które rozdają karty (komuchy) które łatwo koryta nie oddadzą .Ale to zależy od nas czy coś w tym kierunku będziemy działać czy nie .Bo nie długo dojdzie do tego że cud to będzie mieć branie, a co dopiero złapać rybę .
Powrót do góry
Zobacz profil autora
YOGI
Początkujący
Początkujący

PostWysłany: Pon Kwi 01, 2013 5:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo napisał:
ja w tym roku nie zamierzam wykupić karty dałem sobie takie postanowienie wolę zapłacić i połapać rybki na jeziorach Dankowskich czy na płatnej Odrze.Fakt wyjdzie mnie to więcej niż 260 zł ale wiem , że tam coś złapie nasza Warta jest tak pusta jak PZW .Już sobie nawet wmawiałem że to może ciśnienie zmiana pogody niski stan wody a może za wysoki NIE!!w naszej warcie NIE MA RYBY!!i nie będzie do puki będzie PZW .Ale jest szansa , aby to zmienić a zmienić to mogą ludzie chętni , ambitni a wiem ,że tacy ludzie tu są i myślę , że koledzy którzy opuścili to forum też mają wiele pomysłów jak można zmienić to wszystko w dobrym kierunku aby nasze jeziora i rzeki były bardziej obfite w ryby.I na pewno w PZW też są ludzie o dobrym sercu które na pewno chcą aby było dobrze lecz hamują je inne osoby które rozdają karty (komuchy) które łatwo koryta nie oddadzą .Ale to zależy od nas czy coś w tym kierunku będziemy działać czy nie .Bo nie długo dojdzie do tego że cud to będzie mieć branie, a co dopiero złapać rybę .

to nie do końca tak że karty rozdają komuchy co koryto trzymają... od 1989 r. już trochę minęło... te komuchy dziś to już ledwo zipiące dziadki, ale tamten system wydaje owoce do dziś, tamci mają swoich "godnych" następców, zresztą pokaż mi takiego co dopadł koryta i tak ot... zwyczajnie od niego odejdzie bo go ktoś krytykuje.... takie cuda chyba tylko w Japonii Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
bo
Bywalec
Bywalec

PostWysłany: Pon Kwi 01, 2013 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No widzisz YOGI stare dziady a trzymają władze Smile
trzeba obalić sytem ich nauczania.No i fakt oni nie pozwalają ,aby koryto wyschło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
YOGI
Początkujący
Początkujący

PostWysłany: Pon Kwi 01, 2013 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bo napisał:
No widzisz YOGI stare dziady a trzymają władze Smile
trzeba obalić sytem ich nauczania.No i fakt oni nie pozwalają ,aby koryto wyschło.

Dokładnie... mieszkam tu od niedawna ale widzę że ten tzw. "dziki zachód" czy "ziemie odzyskane" jak to się mówi w innych częściach kraju nie daje sobie w kaszę dmuchać, wiele razy spotkałem się tu z serdecznością i zwykłą ludzką dobrocią, cieszę się że tu zamieszkałem i popieram w pełni dążenie do normalności. Jasne że to będzie orka na ugorze ale jak się czegoś chce to nie ma bata, musi się udać choćby w części, najważniejsza jest jedność między ludźmi, nie fałsz i obłuda, zło trzeba nazywać po imieniu, jak ktoś kradnie to jest złodziejem a nie przywłaszczającym mienie... od takiego myślenia wypaczył się ten system. Gdyby ci na stołkach byli rozliczani z tego co robią, mówią i obiecują pewnie tylu by ich się do koryta nie pchało, bo by wiedzieli że nie są bezkarni, a tak to... wiadomo. Trochę zjechałem z tematu, wybaczcie, mea culpa Very Happy jak słonko przygrzeje to i tematy się zmienią na bardziej rybne Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
zymbol
Początkujący
Początkujący

PostWysłany: Czw Kwi 04, 2013 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prezes Grabowski Podpadł na Mazurach .http://mazurskiwedkarz.pl/prezes-pzw/ Takiemu prezesowi należy postawić wotum nieufności przy następnych wyborach do Zarządu Głównego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
maranda
Zaawansowany
Zaawansowany

PostWysłany: Pią Kwi 19, 2013 7:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Kolego Yogi, co do komuchów, którzy są ,,ledwie zipiącymi dziadkami,, to troszkę się mylisz. Przykład: prezes PZW. Generał dawnej MO. Starszy człowiek aczkolwiek przyspawany do stołka od wielu lat. Prezesuje organizacji obracającej milionami złotych. Zresztą czy tak ważny jest wiek? Ważne jest podejście do wykonywanej pracy. Jeżeli działacze z ZO wmawiają mi, że wpuszczanie rybaków na nasze wody to wręcz przymus i działanie zbawienne dla rybostanu to śmierdzi tu przekrętem. Pisałem o tym już nie raz i nie chcę się powtarzać. Można zadać ZO pytanie gdzie jest kasa z tych odłowów? Kto te odłowy kontroluje? Jak się ma stosunek cen - (rybak płaci 5 złociszy za odłowioną rybę) - odławianie a zarybianie?
I jeszcze jedno, często słyszę: idźcie głosujcie, zmieniajcie - argument dobry tylko jest jedno ,,ale,,. Panowie, którzy przyspawali się do stołków zbudowali taki system, że oderwanie ich od koryta jest praktycznie niemożliwe. Dlatego ludzie mają w d.... zebrania i głosowania. Podobnie jak w PZPN. Teoretycznie wszystko jest w porządku. Jest organizacja społeczna, jest statut tej organizacji, rządźcie się jak chcecie. Tylko statut był pisany za komuny, w organizacji jest kupa szmalu i kupa cwaniaków, która ślini się do niego.
Pozdrawiam.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWG-Wędkujący Internauci. Strona Główna -> Sprawy dotyczące PZW Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

Skocz do: