Witamy na stronie WWG-Wędkujący Internauci.!

Aktualności
ProPilkki.

Info ZO PZW
Terminy zawodów na 2011r.
.  Jak zdobyć kartę wędkarską.
. Adresy Kół i Klubów PZW.

Ewidencja wód
Dodatkowe wody do wędkowania ZO PZW Gorzów Wlkp.

Powiaty
.Myśliborski.
.Strzelecko- Drezdenecki.
.Słubicki.
.Sulęciński.

Spławik
Klasyfikacja 2011
 Grand Prix w spławiku Okręgu Gorzowskiego za rok 2011.
 2011 Mistrzostwa Okręgu w spławiku I II i III tura Słońsk i Kanał Warnicki.

Klasyfikacja 2010
 Klasyfikacja GPO + trzy letnia - Gorzów Wlkp.
 Klasyfikacja MO po 4 turach Gorzów Wlkp.

Klasyfikacja 2009
 M.P. Kobiet 2009
 Klasyfikacja GP 2009 i trzyletnia.

Klasyfikacja 2008

.Klasyfikacja GP 2008
Klasyfikacja 2007
.Końcowa Klasyfikacja GP 2007
Klasyfikacja 2006
.Seniorzy
.Juniorzy i Kadeci
.Kobiety
Klasyfikacja 2005
.Mistrzostwa Okręgu - drużynowe.
.Mistrzostwa Okręgu - kat. juniorzy, kadeci i kobiety.
.Mistrzostwa Okręgu - kat. seniorzy.
.Grand Prix Okręgu.

.Gruntowanie - jezioro.
.Przepływanka z przytrzymaniem.

Spinning
Klasyfikacja 2011
 Klasyfikacja GPO 2011r

MO PZW Gorzów 2010r
 GP PZW Gorzów 2010r
 V KLUBOWE MISTRZOSTWA POLSKI w WĘDKARSTWIE SPINNINGOWYM KOSZALIN – MIELNO 2009 - wyniki.
 Zawody Spinningowe Puchar Słubic 2009r - wyniki.
 GP Okręgu 2009r spinning.
.Klasyfikacja 2008r.
.Klasyfikacja 2007r.
.
Klasyfikacja 2006r.
.
Liga 2005 r.
.
Klasyfikacja 2005r.
.
Klasyfikacja 2002-2004r.
.
Klasyfikacja 2004r.
.
Klasyfikacja 2003r.

.Poradnik Młodego Spinningisty.

Główne Menu
· Strona główna
· Ankiety
· Archiwum
· Forum
· Napisz do nas
· Twoje konto
· Zarekomenduj serwis
· Zawartość

Kto jest Online
Aktualnie jest 36 gość(ci) i 0 użytkownik(ów) online.

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Licznik
Otrzymaliśmy
28013854
odsłon strony od May 2005

Partnerzy WWG-WI

Krakuski woblery.

Forum WWG-Wędkujący Internauci. :: Zobacz temat - Temat na forum ZPW dotyczący OPZW Gorzów
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Temat na forum ZPW dotyczący OPZW Gorzów

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWG-Wędkujący Internauci. Strona Główna -> Sprawy dotyczące PZW
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
zpw
Bywalec
Bywalec

PostWysłany: Sob Paź 01, 2011 2:32 pm    Temat postu: Temat na forum ZPW dotyczący OPZW Gorzów Odpowiedz z cytatem

Witam Kolegów'

Na forum ZPW pojawił się temat bezpośrednio dotyczący waszego Okręgu.
Dlatego postanowiłem go tutaj wkleić.
Ciekaw jestem waszej opinii na ten temat, jak również fachowej odpowiedzi działaczy waszego okręgu.
Pozdrawiam Jarek
------------------------------------------------------------------
Cytat:
Witam. Chciałem podzielić się z wami pewnymi doświadczeniami dotyczącymi ludzi, którzy akurat u mnie w kole PZW, robią co chcą i nie myślą na swoim postępowaniem co się przekłada na stan jezior w posiadaniu (czyt. dzierżawy). Temat ten ma że tak powiem klauzulę luźnej wypowiedzi i cieszył bym się z waszych wniosków wysuniętych z moich informacji jakie chcę przekazać.

Sprawa wygląda następująco. Należę do koła PZW które w bardzo dużym stopniu ograniczyło się do dzierżawy kilku tylko akwenów. Zrozumiałe dla mnie podejście bazujące na kosztach dzierżawy wody oraz sumiennym i obfitym zarybianiu takich wód. Są to wysokie koszty, i lepiej ograniczyć hektary dla większego rybostanu na posiadanych wodach. Gdyby mieć kilkanaście jezior, a kłusownictwo jest powszechne, to na większej ilości wody zarybienia były by tylko standardem poszerzania zasobów kłusowniczych.

Więc jak napisałem mamy tylko kilka jezior, na których zarybienia są dosyć znaczne w skali roku. Oraz bardzo duży nacisk kładziony jest na (czyt. duża ilość środków pieniężnych) SSR oraz na pilnowanie porządku nad wodami. Winszować tylko władzom takiego koła za taki stan rzeczy... ALE..... i tu się właśnie zaczynają schody...

Nie do końca jest tak wesoło jak można wywnioskować. Mianowicie w zarządzie koła, które dzierżawi wody X,Y i Z, są ludzie którzy swoje ambicje przedkładają na dobro ogółu. Czyli wydaje im się że robią dobrze, i zrobili wcześniej dobrze, ale z perspektywy czasu pewne założenia stały się zagrożeniem dla bioróżnorodności ww. akwenów. Co mam na myśli? ZARYBIENIA. Ale jakie? Zarybienia nie zgodne ze środowiskiem.

Otóż kilka lat temu władze koła stwierdziły że dobrze było by zarybić nasze jeziora karpiem i amurem, ponieważ są to ryby waleczne, smaczne itp itd. Oczywiście według ich własnego widzi mi się. Ponieważ, przede wszystkim, taka ingerencja gatunków obcych powinna być rozważona na forum publicznym koła oraz w konsultacji z ichtiologiem... Więc plan kilku Panów został wcielony w życie. Zarybiano karpiem i amurem (choć także innymi gatunkami) i wszystko było pięknie i super. Mimo iż na niektórych akwenach ryby te nie powinny przebywać przez wzgląd na szkody jakie potrafią wyrządzić. My wędkarze zaczęliśmy więc powiać te ryby i wszystko cacy. Dopóki nie zarybiono ww. wód sumem. Czyli rybą która po wyrośnięciu do okazałych rozmiarów siać będzie spustoszenie w obecnej ichtioflorze danego akwenu. Pewne osoby, w tym ja, zaczęły się zastanawiać czy aby na pewno działanie takie ma jakikolwiek sens, a gdy zapytałem jednego z Panów odpowiedzialnych za ten stan rzeczy dlaczego miało to miejsce, otrzymałem odpowiedź: "Bo sum to piękna sportowa ryba... itd gościa który nie ma pojęcia o czym mówi.

Dlaczego tak ten temat poruszam. Ponieważ wody te nie były zbada przez ichtiologa. Nigdy. W zakresie możliwości zarybienia karpiem. Skąd to wiem. Od samych winowajców. Gdyż na jednym z zebrań poprosiłem o fakturę którą opiewać powinna kwota za ichtiologa przed zarybieniem karpiem, i takowa i nie istnieje. Włodarze zarybiali sobie karpiami te wody 5-6 lat aż do roku pańskiego 2011. Dlaczego. Bo nagle znalazł się ichtiolog. Jakimś przypadkiem. I ja sie pytam O CO K**WA CHODZI!!! Ponieważ ichtiolog ten stwierdził że jedno z jezior, powiedzmy te sztandarowe w naszym kole, nigdy nie powinno być zarybiane karpiem gdyż jest to woda przepływowa. A ponoć w takiej wodzie nie można tych ryb wpuszczać. Oczywiście nie znam dokładnie ichtiologicznego tematu więc inni pewnie się wypowiedzą.

Skoro po paru latach zarybiania karpiem na dziko, według swojego widzi mi się, swoich chorych wędkarskich ambicji, teraz okazało się wielkim błędem, to co z sumem? Przy zarybianiu nim, nie było także ichtiologa!!! Więc sami sobie zadajcie pytania: co się dzieje. Dlaczego w moim kole są ludzie którzy celowo, żeby zaspokoić swoje chore wędkarskie ambicje, niszczą wodę. Wodę która od wielu lat była żyzna w Płoć, Leszcza, Okonia, Szczupaka, Lina, Karasia i tego typu Polskie rodzime gatunki, a teraz ciężko złapać płotkę, patelniaczkę? Ja nie rozumiem takiego postępowania, mimo że jestem Karpiarzem. Ale wiem że karp nie jest wcale niezbędny do funkcjonowania takiej wody, wręcz przeciwnie. Powiedzcie mi koledzy czy ja już nie wiem o co chodzi czy ludzka głupota nie zna granic. Z pięknych jezior zaczęły robić się pustkowia. I jak w przypadku karpia, jak pisałem, za parę lat znajdzie się znowu jakiś ichtiolog który stwierdzi że zarybienie sumem było wiekopomnym błędem. Ale co z tego? Przecież do tego czasu ci ludzi (o ile ich na wiosnę nie zmienimy) oni do wody wpuszczą sumika amerykańskiego, no bo przecież to super sportowa ryba jest....

A ja na prawdę chciałbym za tę parę lat usiąść z synem nad wodą i cieszyć się z jego zadowolenia nad złapaniem małej płoteczki na wyczynówkę. Ale to nie będzie możliwe. Bo w wodzie tej zostaną tylko duże karpie i sumy. Bo nic innego nie będzie w stanie się utrzymać przy życiu, przez wzgląd na konkurencję karpia i żarłoczność suma, dla którego karp 5 kg nie stanowi problemu aby stać się posiłkiem....

Z poważaniem.

Ps. Dodam tylko jeszcze że jeden ww. włodarzy stara się w okręgu PZW aby na wodach przez nas dzierżawionych został wprowadzony zakaz wywózki. Karpiarze wiedzą o czym mówię. A dlaczego? Z tego jak się tłumaczy gościu: "bo to nie jest normalne, bo to zajmuje wiele innych miejsc dla innych wędkarzy, bo przeszkadzamy innym itp." a po prostu jest tak że dupę ściska jak my łowimy karpie a on w tym roku nawet małego kroczka na haku nie miał. (Jacek w Gorzowie jesteś w PZW więc pewnie będziesz wiedział o co chodzi ponieważ wiem że ta osoba walczy oto).

---------------------------------------------------------------------------
ryba
Admin

Witam'

Widzę, ze OPZW Gorzów zapomniał o Choszcznie?
To co piszesz powinno się tyczyć jakiegoś towarzystwa wędkarskiego a nie koła PZW. Żadne koło, które jest w PZW nie jest dzierżawcą wody. Te sprawy załatwia okręg. Koło może mieć jedynie wyznaczone przez okręg wody pod swoją opieką. Każde zarybienie powinno mieć odzwierciedlenie w okręgowych dokumentach. Nad zarybieniami czuwa okręgowy ichtiolog. Jeśli jest to inaczej to nie jest to zgodne z prawem.
Jeśli jest prawdą co piszesz to ZG OPZW w Gorzowie powinien się temu zjawisku delikatnie mówiąc przyjrzeć.
Wody to nie prywatny folwark a wędkarstwem nie może kierować "ciemnogród".

link do dyskusji: http://www.zpw.pl/Forums,viewtopic,t,635,dzialacze-pzw-a-ich-ambicje.html#2871
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
admin
Administrator
Administrator

PostWysłany: Sob Paź 01, 2011 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Jarek na Twoim forum pojawił się ten wątek, czytam ale jakoś mniej sensowny jest ten wątek i mało konkretnie opisany, cóż, dyskusja jest na zpw nie u nas, skoro ktoś pisze na portalu zpw to jego sprawa, tam można dyskutować problem.
Uważam temat za mało istotny, zamykam temat.
Po konsultacji temat został odblokowany.
zpw
Bywalec
Bywalec

PostWysłany: Nie Paź 02, 2011 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

To jest dość wrażliwy temat?

Mnie jako gościa z zachodniopomorskiego interesuje wypowiedz 2 strony i kilka słów z OPZW. Będę wdzięczny za podjęcie tematu. Wszyscy jesteśmy wędkarzami Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email Odwiedź stronę autora
miszawowa
Rutyniarz
Rutyniarz

PostWysłany: Pon Paź 03, 2011 7:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja powiem tak.
Proszę wnieść skargę za postępowanie do ZO PZW w Gorzowie z podaniem konkretów, a nie domysłów, a z pewnością Komisja Rewizyjna oraz Zarząd ustosunkują się do sprawy.
Myślę że każde koło z miłą chęcią jeżeli miałoby środki na zarybianie dodatkowe dokonało by zarybień. Lecz poza wszelką wątpliwością należy to wykonywać pod bacznym nadzorem ichtiologa.
Proszę o kontakt z Biurem Okręgu w tej sprawie.
Z poważaniem A. Miszczyk
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWG-Wędkujący Internauci. Strona Główna -> Sprawy dotyczące PZW Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

Skocz do: