Witamy na stronie WWG-Wędkujący Internauci.!

Aktualności
ProPilkki.

Info ZO PZW
Terminy zawodów na 2011r.
.  Jak zdobyć kartę wędkarską.
. Adresy Kół i Klubów PZW.

Ewidencja wód
Dodatkowe wody do wędkowania ZO PZW Gorzów Wlkp.

Powiaty
.Myśliborski.
.Strzelecko- Drezdenecki.
.Słubicki.
.Sulęciński.

Spławik
Klasyfikacja 2011
 Grand Prix w spławiku Okręgu Gorzowskiego za rok 2011.
 2011 Mistrzostwa Okręgu w spławiku I II i III tura Słońsk i Kanał Warnicki.

Klasyfikacja 2010
 Klasyfikacja GPO + trzy letnia - Gorzów Wlkp.
 Klasyfikacja MO po 4 turach Gorzów Wlkp.

Klasyfikacja 2009
 M.P. Kobiet 2009
 Klasyfikacja GP 2009 i trzyletnia.

Klasyfikacja 2008

.Klasyfikacja GP 2008
Klasyfikacja 2007
.Końcowa Klasyfikacja GP 2007
Klasyfikacja 2006
.Seniorzy
.Juniorzy i Kadeci
.Kobiety
Klasyfikacja 2005
.Mistrzostwa Okręgu - drużynowe.
.Mistrzostwa Okręgu - kat. juniorzy, kadeci i kobiety.
.Mistrzostwa Okręgu - kat. seniorzy.
.Grand Prix Okręgu.

.Gruntowanie - jezioro.
.Przepływanka z przytrzymaniem.

Spinning
Klasyfikacja 2011
 Klasyfikacja GPO 2011r

MO PZW Gorzów 2010r
 GP PZW Gorzów 2010r
 V KLUBOWE MISTRZOSTWA POLSKI w WĘDKARSTWIE SPINNINGOWYM KOSZALIN – MIELNO 2009 - wyniki.
 Zawody Spinningowe Puchar Słubic 2009r - wyniki.
 GP Okręgu 2009r spinning.
.Klasyfikacja 2008r.
.Klasyfikacja 2007r.
.
Klasyfikacja 2006r.
.
Liga 2005 r.
.
Klasyfikacja 2005r.
.
Klasyfikacja 2002-2004r.
.
Klasyfikacja 2004r.
.
Klasyfikacja 2003r.

.Poradnik Młodego Spinningisty.

Główne Menu
· Strona główna
· Ankiety
· Archiwum
· Forum
· Napisz do nas
· Twoje konto
· Zarekomenduj serwis
· Zawartość

Kto jest Online
Aktualnie jest 38 gość(ci) i 0 użytkownik(ów) online.

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Licznik
Otrzymaliśmy
28013769
odsłon strony od May 2005

Partnerzy WWG-WI

Krakuski woblery.

Forum WWG-Wędkujący Internauci. :: Zobacz temat - Zakaz połowu z łodzi do końca maja
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zakaz połowu z łodzi do końca maja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWG-Wędkujący Internauci. Strona Główna -> Sprawy dotyczące PZW
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
hebad
Zaawansowany
Zaawansowany

PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Treść jest krótka, a jak niewiele zrozumienia. Proponuję cofnąć się do mojego pierwszego postu. Kłusownik zdąży pozbyć się trefnych rzeczy nim doskoczy do niego nawet najszybsza łódź. Wcześniej było wiadomo. Jest łódka - znaczy kłusownik. Myśleć panowie, zanim podejmiecie bzdurną uchwałę. To nie boli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
miszawowa
Rutyniarz
Rutyniarz

PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolego hebad nie rozumiem, to znaczy że człowiek na łódce może coś ukryć, czy ma utrudnione działanie? Bo przecież kontrolować z brzegu można zanim łódka wypłynie na kontrol, są aparaty i lornetki.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Makumba
St. Specjalista
St. Specjalista

PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co agregat,sieci lub ryby martwe (żywe) wrzuci do wody. Jeżeli będą kontrole to później nie będzie mu się to kalkulowało
Powrót do góry
Zobacz profil autora
bodzio
St. Specjalista
St. Specjalista

PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 8:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lolek123 napisał:
...
Taki " siatkarz" - co mu się dzieje jak go złapią na gorącym uczynku ?- dostaje 200- 300 złotych kary ...niska szkodliwość czynu , gość zostaje na wolności i na drugi dzień stawia kolejne siaty na wodach , czy też kłusuje w inny sposób.Tworzenie zakazów tego typu jest i będzie co najwyżej skutkowało tym , że coraz większa rzesza wędkarzy zacznie odwracać się od struktur PZW.Dlaczego ta uczciwsza część wędkarzy ma cierpieć przez jednego czy dwóch kretynów ?...

Nie mam zamiaru bronic kłusoli, jak to kolega określił "siatkarzy",
ale przestańmy w końcu pieprzyc te głupoty, że oni są za wszystko odpowiedzialni !!! A wędkarze to co ??? Wszyscy cacy i święte krowy ???
Odważę się na stwierdzenie, że nasze środowisko w większym stopniu niszczy wody niz nie jeden kłusownik, co w sumie jest zabójcze dla naszych wód.
Nie zgodzę się również z tym, że przeważająca liczba "biednych" wedkarzy cierpi przez kilku "kretynów", biorąc pod uwagę znzną mi rzeczywistośc to można by powiedziec, że garstka uczciwych wędkarzy to własnie ci kretyni, którzy robią na resztę i w taki sposób są postrzegani.

W sumie macie rację, że nie należy wprowadzac kolejnych zakazów czy nakazów, bo w sumie po co ? Skoro nie potrafimy wyegzekwowac tych obowiązujących ???
Inzynierr rozpoczynając ten temat kierował się dobrem szczupaka, słusznie, bo jest coraz gorzej !!!!
Zastanówmy się więc co zrobic by było lepiej, skoro nie chcecie nowych zakazów, to może macie pomysł, jak egzekwowac obowiązujący regulamin ??? (i zostawmy na razie temat kłusowników siatkarzy).

Ostatnio zmieniony przez bodzio dnia Pon Maj 10, 2010 8:59 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Martin
Zaawansowany
Zaawansowany

PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 8:58 pm    Temat postu: zakazy Odpowiedz z cytatem

Kurcze, troche mnie przygnębiło kolego Miszawowa, że kontrole są tylko społeczne, za co ja płącę na ochronę wód, żeby inni ludzie tacy jak ja za darmo przeprowadzali kontrole, to tak jak bym wział te 50zł czy ile jest bo już nie chce mi się zagladać do składek i dał np jakiemuś menelowi te 50zł, powiedział masz zaszalej???? Kaplica normalnie. Evil or Very Mad

kolego społecznicy czyli SSR robi to społecznie, ale wyposażenie chłopaków to inna sprawa, a żre tyle kasy że ho ho. Pozdrawiam Miszawowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora
stroft
Zaawansowany
Zaawansowany

PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiecie co koledzy temat do dyskusji wielki ale to i tak nic nie da sorki że tak napisze ale ty ty i ja popiszemy i tak nic z tego nie będzie!proste weźmy sprawy w swoje ręce i dokonajmu czynów
Makumba
St. Specjalista
St. Specjalista

PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kilka razy czyny tobie się udadzą i pewnie ta osoba się przestraszy i nie będzie tak robić.To dobra strona medalu.
Zaś druga jest taka że wylądujesz na sali rozpraw jako oskarżony.W najlepszym wypadku z zawiasami i grzywną, nie wspominam o odszkodowaniu jakie pokrzywdzony może wnieść przeciwko Tobie.

I za co? Że opłacasz składki, jesteś etycznym wędkarzem, i chciałbyś się doczekać w Polsce tego co inne kraje mają np. Nowa Zelandia,Szwecji itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dzik8520
Zaawansowany
Zaawansowany

PostWysłany: Pon Maj 10, 2010 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sobie to cztam i zakazy nakazy zacznijmy od siebie, ja wiem sam po sobie, że jestem troche frajerem, płyne łodzia i widze leśnego dziadka na kładce z takim zestawem 3 żywcówki, batem sie bawi i w między czasie jeszcze spiningiem po trzcinach miacha, niewiem człowiekowi jakoś głupio coś powiedzieć bo gość w sumie może w wieku mojego ojca albo i starszy, człowiek normalnie sie wstydzi coś powiedzieć. A taki leśny dziadek siedzi i ma wszystko i wszystkich gdzieś. A powinno sie mu dowalic zrobić zdjecie i wrzucic tutaj na forum ale w tym momecie to ja bym złamał prawo i ja pewnie bym dostał na garba a dziadek dalej bedzie walic na 4 wedki i mial wszystko w poszanowaniu.

Ostatnio od ojca usłyszałem jak było kiedyś z rybami, ojciec był w Górecku na jakimś starzu w PGRze, opowiadał mi o rybach przywożonych przyczepami z wylewów wiosennych, czego ludzie nie dali rady zjeść to świnie zjadly a ryb były przyczepy i to pozostało u nas do dziś jak jest to walić tonami bo dziś my a jutro może być koniec świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
benton
Początkujący
Początkujący

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Dziku piszesz o dziadku łowiącym na 3 żywcówki oki to nielegalne i nieładnie ale on nie wyciągnie kilkadziesiąt kg ryb jak to jest w przypadku siatek, kilka razy w tygodniu.
Większym niebezpieczeństem jest ktoś kto jedzie autem 140 km/h w mieście niż z tą samą prędkością poza nim.

A co do zakazu połowu z łodzi w maju... np goszczanowo

Z racji pracy jak i odleglości od goszczanowa moge łowić tam na ogół w weekendy to tubylcy siedzą tam dniami popołudniami i targają rybki a ja jako wedkarz "weekendowy" zostalem "ograniczony" przez ten zakaz.
Lepiej wprowadzić złap i wypuść choćby tylko maj ale tutaj jestem pewnie w mniejszości.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora
miszawowa
Rutyniarz
Rutyniarz

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapraszamy 1 czerwca na łódeczkę ze spinningiem gdy już opadnie bum na szczupaka spowodowana długą bezczynnością lubujących tą wspaniałą rybkę wędkarzy, jak i wędkarzy-mięsiarzy.Pamiętajmy że kiedyś ten zakaz zniknie, a odrodzony zarybieniami i pełną ochroną łowiska szczupak sprawi że te jeziorko stanie się jeszcze atrakcyjniejsze i oczywiście bardziej upilnowane.
Pozdrawiam Miszawowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora
lolek123
Początkujący
Początkujący

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kontrole są, uwierz mi, ale przypominam że to akcje społeczne i ograniczone czasem ( praca, obowiązki rodzinne itp. ). Proszę jeżeli masz jakieś ciekawe pomysły to słucham, każde rozwiązanie powinno być przemyślane i rozważone pod wieloma względami.
Pozdrawiam Miszawowa

To , że kontrole są to wiem i nie mam podstaw by w to wątpić.Rozumiem prace społecznika - skąd ... może kiedyś o tym napisze...na razie wolę pozostać anonimowy...Pomysły na pewno jakieś mam, ale i z podaniem ich tutaj poczekam...zdaję sobie sprawę z tego , że - jak to z każdym " innym " pomysłem jestem narażony na fale krytyki, ale obserwując temat, widzę , że miałbym wielu zwolenników...

Cytat:
Nie mam zamiaru bronic kłusoli, jak to kolega określił "siatkarzy",
ale przestańmy w końcu pieprzyc te głupoty, że oni są za wszystko odpowiedzialni !!! A wędkarze to co ??? Wszyscy cacy i święte krowy ???

To nie jest pieprzenie głupot , tylko z życia wzięty fakt...Czy wszyscy cacy i wszyscy " święte krowy" - tego nie napisałem, ale śmiem twierdzic , że to marginalne przypadki i dużo mniej szkodliwe niż zgraja "siatkarzy".Przykład -
Cytat:
W niecałe pół godz. utknęło w niej wiadro garbusów. W akcji brała udział Policja. Pytanie. Ile mogło być ryb przez noc? Ile razy proceder się udał na zamkniętej w końcu przestrzeni?

hebad
- czy uważasz , że typowy mięsiarz w pół godziny natrzepie wędką wiadro garbusów?Nie wiem czy nawet 5- u takim udałoby się tego dokonać.
Ale temat powstał nie po to by sobie wytykać zdania...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Makumba
St. Specjalista
St. Specjalista

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lolek123 napisał
- czy uważasz , że typowy mięsiarz w pół godziny natrzepie wędką wiadro garbusów?Nie wiem czy nawet 5- u takim udałoby się tego dokonać.
Ale temat powstał nie po to by sobie wytykać zdania...

Uwierz że można i nie trzeba być jakimś fachurą.Po prostu trzeba trafić na taki moment.I to nie muszą być dłoniaki ale mogą być ryby od pół kilo do dwóch. Chociaż zdarza się to już rzadko z względu na stan rybny wód.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
bodzio
St. Specjalista
St. Specjalista

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Makumba ma rację, nie trzeba zresztą daleko szukac, wystarczy otworzyc pierwszy z brzegu miesięcznik wędkarski i znaleźc artykuł o łowieniu okoni. Można wtedy zobaczyc, jak Fachowcy od łowienia okoni prezentują wiaderka pełne "GARBUSÓW" Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora
lolek123
Początkujący
Początkujący

PostWysłany: Wto Maj 11, 2010 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Makumba napisał:

Uwierz że można i nie trzeba być jakimś fachurą.Po prostu trzeba trafić na taki moment.I to nie muszą być dłoniaki ale mogą być ryby od pół kilo do dwóch. Chociaż zdarza się to już rzadko z względu na stan rybny wód.

Może i można- nie wiem -mi się jeszcze tak nie zdarzyło...chyba , że masz na myśli szarpakowców?

bodzio napisał:
Makumba ma rację, nie trzeba zresztą daleko szukac, wystarczy otworzyc pierwszy z brzegu miesięcznik wędkarski i znaleźc artykuł o łowieniu okoni. Można wtedy zobaczyc, jak Fachowcy od łowienia okoni prezentują wiaderka pełne "GARBUSÓW" Confused

Nie chcę się spierać, temat nie jest zainicjowany chyba do tego (?) , ale nie mówmy , że każdy z tych wędkarzy , to super wyczynowiec okoniowy ..i na zawołanie łowi w pół godziny wiadro okoni, a co do zdjęć z gazet i filmów , to uwierz mi -często złowienie kilku czy też nastu sztuk wymaga od autorów (zdjęć, artykułów) , wielu godzin wędkowania...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
hebad
Zaawansowany
Zaawansowany

PostWysłany: Czw Maj 13, 2010 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeby nie było. I cóż ja biedny (w poglądach) mogę? Kontrolować nim łódka wypłynie - jak on się pozbędzie martwych ryb i sprzętu? I takie tam
nonsensy. Czy piszący są praktykami? czy tylko teoretycznie wyobrażają sobie jak to się odbywa? Nikt jakoś nie mówi o nonsensach uchwalonych przez ZO. Tam było napisane. 99% potrafiło uszanować okres tarła i nie wędkować w tym czasie z łodzi. Pytanie - dla kogo to było? - pozostaje podstawowym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWG-Wędkujący Internauci. Strona Główna -> Sprawy dotyczące PZW Wszystkie czasy w strefie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Skocz do: