Witamy na stronie WWG-Wędkujący Internauci.!

Aktualności
ProPilkki.

Info ZO PZW
Terminy zawodów na 2011r.
.  Jak zdobyć kartę wędkarską.
. Adresy Kół i Klubów PZW.

Ewidencja wód
Dodatkowe wody do wędkowania ZO PZW Gorzów Wlkp.

Powiaty
.Myśliborski.
.Strzelecko- Drezdenecki.
.Słubicki.
.Sulęciński.

Spławik
Klasyfikacja 2011
 Grand Prix w spławiku Okręgu Gorzowskiego za rok 2011.
 2011 Mistrzostwa Okręgu w spławiku I II i III tura Słońsk i Kanał Warnicki.

Klasyfikacja 2010
 Klasyfikacja GPO + trzy letnia - Gorzów Wlkp.
 Klasyfikacja MO po 4 turach Gorzów Wlkp.

Klasyfikacja 2009
 M.P. Kobiet 2009
 Klasyfikacja GP 2009 i trzyletnia.

Klasyfikacja 2008

.Klasyfikacja GP 2008
Klasyfikacja 2007
.Końcowa Klasyfikacja GP 2007
Klasyfikacja 2006
.Seniorzy
.Juniorzy i Kadeci
.Kobiety
Klasyfikacja 2005
.Mistrzostwa Okręgu - drużynowe.
.Mistrzostwa Okręgu - kat. juniorzy, kadeci i kobiety.
.Mistrzostwa Okręgu - kat. seniorzy.
.Grand Prix Okręgu.

.Gruntowanie - jezioro.
.Przepływanka z przytrzymaniem.

Spinning
Klasyfikacja 2011
 Klasyfikacja GPO 2011r

MO PZW Gorzów 2010r
 GP PZW Gorzów 2010r
 V KLUBOWE MISTRZOSTWA POLSKI w WĘDKARSTWIE SPINNINGOWYM KOSZALIN – MIELNO 2009 - wyniki.
 Zawody Spinningowe Puchar Słubic 2009r - wyniki.
 GP Okręgu 2009r spinning.
.Klasyfikacja 2008r.
.Klasyfikacja 2007r.
.
Klasyfikacja 2006r.
.
Liga 2005 r.
.
Klasyfikacja 2005r.
.
Klasyfikacja 2002-2004r.
.
Klasyfikacja 2004r.
.
Klasyfikacja 2003r.

.Poradnik Młodego Spinningisty.

Główne Menu
· Strona główna
· Ankiety
· Archiwum
· Dziennik - Blog
· Forum
· Napisz do nas
· Prywatne Wiadomości
· Recenzje
· Statystyki
· Szukaj
· Twoje konto
· Zarekomenduj serwis
· Zawartość

Kto jest Online
Aktualnie jest 80 gość(ci) i 0 użytkownik(ów) online.

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować za darmo klikając tutaj

Licznik
Otrzymaliśmy
12580461
odsłon strony od May 2005

Partnerzy WWG-WI

Krakuski woblery.

turecki kebap

Forum WWG-Wędkujący Internauci. :: Zobacz temat - Problemy z wklejankami
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   GrupyGrupy   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Problemy z wklejankami

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWG-Wędkujący Internauci. Strona Główna -> Opinie i porady
Poprzedni temat :: Następny temat  
Autor Wiadomość
juras
Bywalec
Bywalec

PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 2:51 pm    Temat postu: Problemy z wklejankami Odpowiedz z cytatem

Wiatm !
Niestety po raz kolejny "udało" mi się złamać szczytówkę w moim Tang-u Kongera. W związku z tym, że na rynku jest w tej chwili duży wybór tego typu wędek, w dużo niższej cenie postanowiłem poeksperymentować. Niestety zaróno w Shimano Alivo jak i w Mistralu Profesional na pierwszych wyjazdach "rozwarstwiły" mi się części szczytowe wklejek. Wędki zareklamowałem, ale boję się, że po naprawie (wymiana górnej części wędki) problem się powtórzy. Rozmawiałem z kolegami i usłyszałem dwie porady. Pierwsza to zmiana rozmieszczenia przelotek, ale sam raczej tego nie zrobię a profesjonalna wynmiana to koszt nowej wędki. Druga to polakierowanie części szczytowej lakierem, ale nie wiem czy nie wpłynie to na czułość wędki. Jeżeli ktoś miał już takie problemy to proszę o podpowiedź. Pozdrawiam juras.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Inzynierr
Rutyniarz
Rutyniarz

PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam mistrala shogun do 10g i dopiero po roku użytkowania jak mi przynęta wystrzeliła z wody w szczytówkę to rozwarstwiła się na 2 części (5cm odcinek dokładnie między ostatnio a przedostatnią przelotką), oderwałem i do dziś łowię czyli kolejne 2-3 lata i jakoś mimo braku 50% przekroju nie pękło a jak widać w galerii dużych ryb ani zaczepów się nie boi a i nawet z 2 razy większymi dałaby radę końcu nie sama wędka łowi ryby. Nawet dodam, że wiele razy idąc w lesie przez nie uwagę trafiałem szczytówką w konar drzewa tak, że tworzył się kąt na ostatnim odcinku wędki o 90 stopni i też nie pękło, może to jakiś jedyny dobry wypust mistrala (2 kolegów też ją ma i nie narzeka). Cena około 250-270 zł 3-4 lata temu i do tej pory daje radę

wcześniej przez 10-15 lat używałem spinnigowego winklepickerka firmy D.A.M i jest to kij niezniszczalny trochę wysłużony leży w koncie do dziś. Lekki,delikatny, 2,7m nie do zajechania szkoda że tak wykonanych kiji już nie ma ale polityka rynku rządzi się teraz innymi prawami - 2lata gwarancji oznacza - że ma działać bezawaryjnie 2 lata ale i nie za długo po tym okresie, i tak jest prawie ze wszystkim co kupujemy
Powrót do góry
kubek
Zaawansowany
Zaawansowany

PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 7:54 pm    Temat postu: ;) Odpowiedz z cytatem

Smile
Swojego Kongera kupiłem 7 lat temu. Po roku użytkowania w mojego paprocha na Tangu zassał dwukilowy szczupły. Niestety wtedy dla mnie, bo były to zawody, nie zjadł mi przynęty i chodził na kiju dłuższą chwilę. Po świecy wreszcie przynętę odgryzł a szczytówka się rozwarstwiła.

Co ciekawe, po wymianie tego elementu wędka działa mi do dziś. Fakt, że może rzadziej ganiam za okonkami, ale co jakiś czas żeby odpocząć od tyczki spaceruje z Tangiem Very Happy
Powrót do góry
juras
Bywalec
Bywalec

PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 7:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o Tango, to byłem najpierw posiadaczem "zielonego" z którego, byłem bardzo zadowolony. Niestety pewnego dnia po nie trafionym rzucie, przy szybkim zwijaniu żyłki - oplątała mi się szczytówka i nastapił "trzask". Po próbie naprawy (krótsza szczytówka) stwierdziłem, że to nie to i zakupiłem górną część wędki - wtedy już "czarną". I również służyła mi dość długo, niestety z miesiąc temu będąc na jeziorem i łowiąc z brzgu "złapałem" zaczep. Przynętą była cykada, której bardzo było mi szkoda, a kolega który przepływał łódką zaoferował mi się spróbować ją odczepić. Niestety w pewnym momencie popełnił ten sam błąd co ja, czyli zwijając żyłkę nie zauważył, że oplotła ona szaczytówkę i "trzask".
To tak na marginesie, natomiast nie wiem czy to przypadek czy też co raz bardziej kiepskie "chińskie" wykonanie wędek innych producentów powoduje rozwarstwianie się szczytówek. Jeżeli nie ma "patentów" na zapobieżenie temu problemowi, będę zmuszony znów skompletować (zakupić nową część szczytową) Tanga.
Powrót do góry
ZiaRo
Bywalec
Bywalec

PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Konger World Champion Tango 240 cm i cw. - 1-8 używałem z powodzeniem przez 3 sezony dopóty , dopóki na Postomi jeden z wędkarzy nie nadepnął na kijek .
Wędka została oddana do zbrojarza i po remoncie pozbyłem się jej , a ta służy koledze do dziś .
Zadowolony z Tanga wskoczylem na półkę wyżej i nabyłem Equs Tango 240 cm. i 1-10 cw.
Nie ma sensu abym przytaczał tu opis katalogowy owej wklejanki , więc powiem tylko , że wrażenia użytkowe są z nim zgodne .Po prostu - REWELACJA .
Bodaj po roku użytkowania zaobserwowałem ,iż szczytowa przelotka jest lekko przekrzywiona . Po jej zdjęciu stwierdziłem rozwarstwienie szczytówki na odcinku okolo 1,5 cm.
Oddałem kijek do fachowca , który przelotkę nałożył i skleił a pod nią na odcinku 2 cm. zrobił oplot z cieniutkiej nici i go polakierował .
Efekt trudno dostrzec gołym okiem .
Wędka jest katowana od 2 lat i nic nie straciwszy na walorach użytkowych służy mi z powodzeniem .
Ppzdrawiam
Powrót do góry
Janosik
Zaawansowany
Zaawansowany

PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem posiadaczem Konger Tango 300 1-10 gr. Z tego co tutaj czytam o rozwarstwieniach itp, to az sie dziwie. Muj kijek wyciagal juz nie jednokrotnie bolenie grubo ponad 2 kg w glownym nurcie odry i nic sie nie stalo do tej pory, mam go juz 3 sezony. Naprawde sie dziwie ze cos takiego dzialo sie z waszymi wklejankami.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
jarcio1325
Bywalec
Bywalec

PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam aviatora i mi sie szczytówka rozwarstwiła na 7 cm ale to tylko przez zły transport...no panowie....aby łowić trza płacic.....czasem nawet grubo.... Smile narazie z kijkiem nic nie robie...i myślałem nad zakupem tanga ale po tych postach widze ze nie warto...;/
Powrót do góry
juras
Bywalec
Bywalec

PostWysłany: Sro Sie 12, 2009 6:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może zostałem źle zrozumiany - ale ja do Tanga (mam również w wersji Equs - ale moim zdaniem zbyt sztywna) nie mam uwag. Oba przypadki uszkodzenia wędki wystapił z winy użytkownika. Myślałem natomiast że do "ciorania" po Odrze wystarczą mi tańsze modele innych firm (Mikado, Shimano, Mistral), ale tu niestety niemiła niespodzianka w postaci rozwarstwiających się szczytówek. Bardziej chodziło mi o to czy są jakieś "domnowe" sposoby zabezpieczenia się przed takimi sytuacjami.
Powrót do góry
ZiaRo
Bywalec
Bywalec

PostWysłany: Sro Sie 12, 2009 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janosik napisał:
jestem posiadaczem Konger Tango 300 1-10 gr. Z tego co tutaj czytam o rozwarstwieniach itp, to az sie dziwie. Muj kijek wyciagal juz nie jednokrotnie bolenie grubo ponad 2 kg w glownym nurcie odry i nic sie nie stalo do tej pory, mam go juz 3 sezony. Naprawde sie dziwie ze cos takiego dzialo sie z waszymi wklejankami.

Wklejanki Kongera z serii Tango należą bodaj do najchętniej używanych tego typu wędek na naszym rynku , a ilośc sprzedanych egzemplarzy jest wręcz imponująca .
Od czasu do czasu slyszy się głosy , że komuś rozwarstwiła się szczytówka lecz podług ilości sprzedanych wędek jest to ilośc śladowa i nie ma co się temu dziwic ani robic sensacji .

Co do trofeów Janosika na ów model kijka to chciałbym wierzyc , że był to bardziej przyłów niż świadome nastawianie się na nurtowe bolenię .
Niemal każdemu spinningiście chodzącym za okoniem lub wzdręgą trafiają się ryby innych gatunków i to nieraz całkiem ładne .
A to na jezierze siądzie lin lub karpik , w rzece często zasysa leszcz , kleń , jaż lub wspomniany boleń , że o szczupakach nie ma co wspominac .
Powrót do góry
jarcio1325
Bywalec
Bywalec

PostWysłany: Sro Sie 12, 2009 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czyli jak polecacie te tanga czy nie??? panowie jak to jest z tym....te pare stówek drogą nie chodzi..;p
Powrót do góry
Janosik
Zaawansowany
Zaawansowany

PostWysłany: Sro Sie 12, 2009 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak mowisz ziaro, bolki i szczupaki to przylow podczas lapania kleni i okoni ale jak mily Smile
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer Gadu-Gadu
Martin
Zaawansowany
Zaawansowany

PostWysłany: Pią Sie 14, 2009 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamierzam kupić sobie kongera tango 1-10g 3m na jazie i klenie, i do tego kołowrotek spro red arc, możecie doradzić jaka wielkość byłaby optymalna, może ktoś łowi takim zestawieniem. Z góry dzięki.
Powrót do góry
Makumba
St. Specjalista
St. Specjalista

PostWysłany: Sob Sie 15, 2009 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obecnie mam Cupido 3,05(akcja szczytowa).Wklejana do 20 gr. ale się sprawdza.Jedno co mnie drażni to dyskoteka z naklejek firmowych tego kijka,razi w oczy.Kiedyś miałem mikado trzy metrowe.Lało się na całej długości.Ale i co najważniejsze też łowił ryby do puki go nie złamałem przez głupotę.
http://www.wwg.com.pl/wwg/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=7748&highlight=#7748
To odnośnik do wcześniej wywołanego tematu i tam fota mikada w akcji.Na tego typu kijki ryby same siadają i się przycinają a Wy jak ją już czujecie to docinacie.Co mogę zasugerować to zmianę kotwic w przynętach na np cienkie ownery lub pośrednie.Nie ma co się bać bo na wklejankę,żyłkę 0,14-0,20 siłowo ryby nie weźniecie a kotwica się nie odegnie (chyba że przy odczepianiu).Wielu z was na pewno wielokrotnie zauważyło że klenie trącają pyskiem przynętę i to właśnie druciaki pomogą wam taką rybkę wyciągnąć.A na taki zestaw siada prawie każdy gatunek ryby.Jedne rzadziej inne częściej.W gronie kolegów opowiadając o lekkim spinningu były to klenie ,jazie,okonie,bolenie,szczupaki,krąpie,płocie,sandacz,sum i inne.

Co do głównego wątku Juras'a to najlepszym wyjściem było by kupienie nowej części.Zalakierowanie pewno zmieni akcję.Chyba że na odcinku rozwarstwienia co jakiś niewielki odcinek puścisz kilka zwojów nici i ją zalakierujesz.Ja bym tak zrobił ,...........a potem poszedł do sklepu i pewnie zamówił nową część uszkodzonego kija bo mój patent był do d... Wink

Co do kręcioła to już indywidualna sprawa.Najlepiej jak by był mały i lekki miał hamulec walki,długą szpulkę,dość duże przełożenie,nie miał luzów ,był trwały i bezawaryjnie chodził z dwadzieścia lat i kosztował stówkę Laughing A tak kupisz to co będziesz uważał za najlepsze.Ja używam shimano nexawe tylko dla tego że sprezentował mi go klub Szuwarek na zawodach.Ma kilka wad(małe przełożenie i jak się biega po mokrych chaszczach to woda dostaje się w jakiś sposób do łożyska na szpuli przez co ją wyhamowuje(przycina się).Lecz zaletą jego jest mała wielkość dobry hebel przedni i że mnie nic nie kosztował.Jak bym go nie miał to łowił bym na inny kołowrotek który posiadam.

Zawsze nurtowało mnie aby mieć jeden kijek i kręcioł prawie na wszystko.Od szczupola,bolenia,klenia,pstrąga skończywszy na okoniu na paprocha.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WWG-Wędkujący Internauci. Strona Główna -> Opinie i porady Wszystkie czasy w strefie
Strona 1 z 1

Skocz do: